$0.000

Kim jesteśmy

Stowarzyszenie Nasze Dzieci jest organizacją pożytku publicznego. Działamy na terenie miasta Zielona Góra, numer KRS 0000016711.
Stowarzyszenie zostało założone w 2000 roku by działać na rzecz wychowanków wówczas Pogotowia Opiekuńczego w Zielonej Górze.
Do dziś wspieramy tych samych wychowanków z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zielonej Górze.
Realizujemy następujące zadania:
• Coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka
• Współorganizacja wypoczynku w czasie ferii zimowych i letnich na wyjazdach i na miejscu w placówkach
• Stypendia naukowe dla wyróżniających się wychowanków
• Wspomagamy urządzanie pomieszczeń w placówkach
• Wspomagamy wychowanków placówek w zakresie doposażenia w odzież i inne środki
• Finansujemy naukę w szkole języków obcych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
• Organizacja akcji „Pocztówki za złotówki” z której dochód przeznaczamy na prezenty: mikołajkowe, wigilijne, z okazji 18-tych urodzin, czy innych okazji (chrzciny, komunie, bierzmowania, śluby, usamodzielnienia).

Komu pomagamy

Stowarzyszenie powstało by pomagać dzieciom umieszczonym w Pogotowiu Opiekuńczym, w 2014 roku placówka ta zmieniła nazwę i podzieliła się na cztery Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze, a my dalej wspieramy dzieci, które na mocy postanowienia Sądu lub interwencyjnie znalazły się w takiej instytucjonalnej formie opieki. Dzisiaj w dalszym ciągu mamy wielu podopiecznych i bardzo dużo potrzeb do zaspokojenia, staramy się zapewnić tym dzieciom i młodzieży jak najlepsze warunki do rozwoju, edukacji i socjalizacji. Wychowankowie placówek są w różnym wieku, od sześciu lat do pełnoletności. Są to zarówno dzieci Które utrzymują kontakt z rodziną, są które czekają na adopcję. Nasi podopieczni przychodząc do placówki na trzy miesiące często zostają latami do osiągnięcia pełnoletności i usamodzielnienia. Pomagamy również młodym matkom, staramy się uczyć je opieki nad dzieckiem i wspieramy w ich własnej nauce. Wychowankowie Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych potrzebują naszej pomocy, budżet placówki nie zapewnia tego co my wspólnie możemy dać NASZYM DZIEIOM.

Nasze działania

Prowadzimy akcje w których zebrane pieniądze przeznaczamy na organizacje zajęć, wyjazdów, stypendiów czy prezentów.
• Kiermasze Świąteczne – sprzedajemy kartki projektowane przez naszych podopiecznych, rękodzieła (anioły, baranki, stroiki itp.). Odbywają się one przy kościele Św. Józefa na Zaciszu zawsze przed świętami
• Piszemy projekty na dofinansowanie organizacji wypoczynku dla naszych podopiecznych
Dzięki naszej działalności nasi podopieczni uczestniczyli w następujących wyjazdach wakacyjnych (2015r.):
Sława
Dąbie
Międzywodzie
Kołobrzeg
Na miejscu w placówce staraliśmy się wspierać wychowawców w organizacji zajęć plastycznych, kulinarnych, wyjść kulturalnych i rozrywkowych. Naszym celem było ułatwienie wakacji spędzanych w placówce, dlatego zakupiliśmy duży basen kąpielowy, trampolinę i inne sprzęty sportowe.

Zarząd:

noimage.png

Justyna Jóźwiak-Piszczek

Prezes
noimage.png

Anna Kania

Sekretarz
noimage.png

Ewa Tkacz

Skarbnik

Komisja Rewizyjna:

noimage.png

Urszula Waśniewska

Przewodniczący
noimage.png

Beata Wypych

noimage.png

Joanna Elak

Projekty

Obóz Narciarski
Obozy Wakacyjne

Inne dzialania

Wolontariat
Zawsze potrzebujemy wolontariuszy, współpracujemy z chętnymi osobami, które pomagają w organizowaniu różnych akcji, czy odrabiają z dziećmi lekcje. Potrzeb jest naprawdę dużo.

Wspomóż nas

Zachęcamy do finansowego wsparcia działań naszego stowarzyszenia.
Wpłat można dokonywać na podany numer konta:
73 2490 0005 0000 4530 1418 0944
Przekaż 1% podatku